BUSINESS ENGLISH – İŞ İNGİLİZCESİ

 

İş İngilizcesi çalışma hayatında, kimi zaman resmi, kimi zaman samimi bir dil ile kendimizi ifade etmek için kullandığımız iletişim biçimimizi ifade ediyor.

Ofis hayatı, gerek çalışma arkadaşlarımız gerek ise yönetici kadro ile iletişimlerimizden oluşuyor. Bu iletişimi kaliteli bir hale getirmek için yazışmalar, sunumlar, telefon görüşmeleri, raporlamalar hatta yabancı iş birliklerimiz ile günlük konuşmalarımızı şık bir İngilizce ile ifade etmek çok önemli. Aynı zamanda iş görüşmeleri için yapacağınız küçük bir ön hazırlık ile, kendinizi tanıtarak; yaptığınız işleri, becerilerinizi net bir şekilde ortaya koyabilmeniz için İş İngilizcesi eğitimleri oldukça önemlidir.

Profesyonel imajınızı, İş İngilizcesi eğitimleri ile güçlendirebilirsiniz. Kendinizi ifade ediş şeklinize anlam katacak bu eğitimler, terfi ya da yeni iş fırsatlarında sizleri bir adım öne taşıyacaktır.

İş İngilizcesi eğitimleri için, İngilizce seviyenizin orta ve orta üstü olması gerekmektedir. Eğitimlerin süresi sizin kat edeceğiniz mesafeye bağlı olarak değişkenlik gösterir fakat bu süre mevcut alt yapınızı dikkate aldığımızda 3-6 aylık bir eğitim olarak öngörülebilir. Bu eğitimler sadece kelime çalışmalarını içermez aynı zamanda iş yaşamında kullanılan dil ve davranış biçimlerimiz ile alakalıda kişisel gelişimimize ve profesyonel bakış açımıza katkılar sağlamaktadır.


Örnek bir çalışma yapalım;

‘Let’s imagine, you are at work and so busy, someone comes in’

Let’s learn; How to say ‘no’ to someone and how to disagree with someone in professional manner without being rude and staying polite?


- Hey, may I come in for a second would you mind helping me?

- No, get out of here and close the door!


This is what you don’t want to say and it’s rude way to answer your colleagues.

What you want to say is..

- Yes, sure. I’d love to help you but I am currently caught up in this meeting. If you don’t mind I would like to help you as soon as I’m done with this. Would you mind closing the door please?


İş dünyasının kendine has İngilizce terimleri ve iletişim teknikleri ile tanışın!

 

ÖZEL AKTİF LİSAN YABANCI DİL KURSU

Buy now
Konuşma Başlat
Merhaba
Eğitimlerimiz hakkında sizi bilgilendirmemizi istermisiniz?